...اخبار قبلی

پرتال امام خمینی - قدس سره

پرتال دفتر حضرت آيت الله العظمی خامنه ای - مدظله العالی

      امام موسی بن جعفر علیه السلام فرمود:  نماز در صف اول جماعت همانند جهاد در راه خداوند متعال است.  وسائل الشیعه/ج ۵/ص ۳۸۷

 

 

 

کدام یک از موضوعات زیر مورد نظر شماست؟

 

فعاليت‌هاي مسجد در دوران پيروزي انقلاب اسلامي

فعاليت‌هاي مسجد پس از دوران پيروزي انقلاب اسلامي

فعاليت مسجد در دوران دفاع مقدس

فعاليت‌هاي پايگاه بسيج مسجد

 

 

 

فعاليت‌هاي مسجد در دوران پيروزي انقلاب اسلامي:

        در دوران پيروزي انقلاب اسلامي و قبل از آن، مسجد شفا نيز مانند ساير مساجد در روشنگري مردم براي مبارزه با دستگاه حاكمه شاه فعال بود. با شروع خيزش همگاني مردم در سال 57، در اين مسجد نيز جلسات سخنراني عليه رژيم شاه برگزار مي‌گرديد.

Page Up

 

 

فعاليت‌هاي مسجد پس از دوران پيروزي انقلاب اسلامي:

        از بدو پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، مسجد شفا پايگاه جوانان و نوجوانان فعالي بوده است كه براي رسيدن به آرمان‌هاي والاي الهي، از هيچ تلاشي كوتاهي نكرده‌اند. تاسيس پايگاه بسيج و انجام امور فرهنگي و مذهبي، كمك به نيازمندان و مستمندان، تهيه جهيزيه براي جوانان و نوجوانان كم بضاعت، رسيدگي به مشكلات اهالي و همسايه‌‌ها و همچنين دعوت مردم به انجام دادن فرايض ديني، از جمله فعاليت‌هاي اين مسجد است. اقامه نماز جماعت صبح، ظهر و مغرب و عشا، برگزاري نماز عيد فطر، قربان و ظهر عاشورا از باشكوه‌ترين مراسم عبادي، سياسي اين مسجد به شمار مي‌رود.

        برگزاري آموزش قرائت قرآن، زيارت عاشورا و دعاي توسل به اهل بيت(ع)، تفسير قرآن كريم، بيان احاديث، بيان احكام شرعي، سخنراني، مداحي و عزاداري در ماه‌هاي رمضان، محرم و صفر، و مناسبت‌هاي مختلف سال، به‌ويژه در سالروز ميلاد ائمه اطهار(ع) از جمله فعاليت‌هايي است كه در مسجد، با جديت فراوان برنامه‌ريزي و اجرا مي‌گردد.

 

Page Up

 

 

فعاليت مسجد در دوران دفاع مقدس:

        مسجد شفا در دوران دفاع مقدس، محل جمع آوري هدايا و كمك‌هاي مردمي بود. اين كمك‌ها كه شامل مواد غذايي، دارو و پوشاك بود از سوي اهالي محل، و كسبه مومن جمع‌آوري ‌شده و به مناطق عملياتي ارسال مي‌گرديد. ضمنا بازديد گروهي خانواده‌هاي رزمندگان و شهدا، از جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل با سازماندهي مسجد، در ايام مختلف انجام مي گرفت.

        مسجد شفا در دوران دفاع مقدس نیز پایگاهی برای بسیج و اعزام نیروهای داوطلب بسیجی به جبهه های جنگ بشمار می رفت که تقدیم جانبازان و شهدا ی بسیار گرانقدر از این محل، خود گویای وفاداری اهالی محل به آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی می باشد. برای مشاهده اسامی شهدای مسجد به صفحه حماسه حضور رجوع نمایید.     

 

Page Up

 

 

فعاليت‌هاي پايگاه بسيج مسجد:

        در سال 1358و با فرمان حضرت امام (ره) مبني بر تشكيل ارتش بيست ميليوني، اين مسجد نيز در اين زمينه پيشگام بود و به نداي حضرت امام خميني(ره) لبيك گفت. جوانان محل به‌طور خود‌جوش در مسجد حاضر مي‌شدند و با سازماندهي در مقاطع خاص و حساس انقلاب اسلامي، با تشكيل واحدهاي ايست و بازرسي در محل و همچنين اعزام گروه‌هاي رزمي به جبهه‌ها، انقلاب را پاس داشتند. مردم ايثارگر و فداكار محله مسجد شفا، شهداي گرانقدري را تقديم اسلام كردند، و عده‌اي نيز به افتخار جانبازي نايل شدند.

         بسيج مسجد، در دو بخش خواهران و برادران فعاليت دارد. فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري، مذهبي،  برگزاري اردوهاي تفريحي و ورزشي، غني سازي اوقات فراغت دانش‌آموزان و كلاس‌هاي آموزشي بخشي ازفعاليت‌هاي  بسيج را تشكيل مي‌دهند. بسيجيان، در اموري مانند چراغاني يا نوشتن پلاكاردهاي تبريك و تسليت با مسجد مشاركت دارند.

 

Page Up

 

    

      پايگاه مقاومت بسيج خواهران (شهیدان حسامی) با مسئولیت "سرکار خانم زهرا بصیری پناه" و پایگاه مقاومت بسیج برادران (شهید رجایی) با مسئولیت "حضرت حجت الاسلام و المسلمین اسدالله کبریایی" آماده جذب جوانان و نوجوانان محله مي‌باشد.

     براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به پايگاه بسيج مسجد مراجعه فرماييد.

 

Page Up

 

 

حریم سبز عشق

مناسبت های فرهنگی، تاریخی و مذهبی

فعالیت های مسجد شفا

 

 

صفحه نخست

ارتباط با ما

پیوندها

نوا و نما

پرسش و پاسخ

حامیان

نخبگان

حماسه حضور

برنامه ها

فعالیت ها

درباره مسجد

سخن سبز